Zabytki i miejsca warte odwiedzenia Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wierzchowo - zabytki i miejsca warte odwiedzenia

Wierzchowo - zabytki i miejsca warte odwiedzenia

Kościół w Wierzchowie - pw. św. Wojciecha, z 1891 roku, zbudowany w całości z czerwonej cegły. Przy kościele znajduje się pomnik poświęcony poległym w czasie I wojny światowej mieszkańców Wierzchowa.
 
 
Kościół w Osieku Drawskim - pw. św. Antoniego Padewskiego, szachulcowy z 2. poł. XVIII wieku
 
Miejsca pamięci w Żabinie, Będlinie, Wierzchowie i Nowych Laskach - upamiętniające walki o przełamanie Wału Pomorskiego
 
Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki - do jego zadań należy m.in. organizacja imprez artystycznych, rozrywkowych i turystycznych, spektakli, wystaw, przeglądów, festiwali, prowadzenie współpracy kulturalnej z Gminą Henstedt-Ulzburg jak również współdziałanie z zespołem Sami Swoi z Żabinka, klubami sportowymi: "Kolejarz", "Drzewiarz", Wierzchowską Szkółką Unihokeja i Uczniowskim Klubem Sportowym "Lider".
 
Rezerwat przyrody " Sośnica" - o powierzchni 12,06 ha, utworzony 12 lipca 1974. Celem ochrony jest zachowanie starodrzewu bukowo-dębowego, porastającego najwyższe wzniesienie morenowe w okolicy (Góra Mylna 181 m n.p.m.). Wiek drzewostanu określany jest na 250-300 lat, 28 okazów (16 buków zwyczajnych i 12 dębów bezszypułkowych) w pierśnicy przekracza dolną granicę dla drzew pomnikowych. Osobliwością rezerwatu jest drzewostan czereśni ptasiej .
Autor: Powiat Drawski
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona